Потребують допомоги

Новини


Круглий стіл - Буковина 2015

26.04.2015г.   


У рамках Всеукраїнського тижня первинних імунодефіцитів на Буковині відбувся круглий стіл з питань рідкісних імунних захворювань. За ініціативи Громадської організації «Рідкісні імунні захворювання» та Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА подібний захід відбувся вперше в Україні. До обговорення долучилися заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА - начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук, головний позаштатний педіатр Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Оксана Знак, лікарі-імунологи, лікарі функціональної діагностики, лаборанти, а також директор Громадської організації «Рідкісні імунні захворювання» Галина Павук.

 Основним питання під час обговорення була проблематика діагностування та лікування первинних імунодефіцитів.

    «Незважаючи на те, що первинні імунодефіцити – рідкісні захворювання, здійснення просвітницьких акцій та привернення уваги до них є дуже важливим. Адже українські сім’ї, у яких з’являються такі хворі, стикаються в рядом проблем, пов’язаних насамперед з діагностикою захворювання. Первинні імунодефіцити не мають типових ознак чи яскравих ранніх симптомів, через що їх діагностують на пізніх стадіях. У світі від цих захворювань страждають понад шість мільйонів людей. В Україні кількість таких пацієнтів складає майже три тисячі. При цьому, близько 70% хворих на первинні імунодефіцити взагалі залишаються недіагностованими. Тому на сторожі мають бути як лікарі, так і самі пацієнти», - зауважила Галина Павук.

   В ході засідання фахівці обмінялися інформацією щодо методик імунних обстежень, які є доступними на рівні області та України, і обговорили досвід передових країн Європи в плані раннього виявлення первинних імунодефіцитів. Також учасники круглого столу активно обговорювали досягнення наукової та практичної медицини щодо лікування таких хворих. Зокрема, Марія Поліщук зазначила, що в Україні діє державна програма, що передбачає забезпечення медичними препаратами певної кількості дітей з імунодефіцитними порушеннями.

 

 

 


Ви можете поділитися цією інформацією з друзями в соц мережах

Copyright© 2016 | Компания Аz-Design